جزییات خبر

683 کارت سوخت جامانده در جایگاه‌های منطقه خراسان جنوبی به مالکان تحویل شد

(چهارشنبه ۵ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۲:۱۷

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال گذشته تا پایان تیر ماه امسال، 683 قطعه کارت سوخت جامانده در جایگاه‌های عرصه سوخت این استان به مالکان تحویل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی ، قربانعلی مردانی افزود: در بازه زمانی یاد شده، 1083 قطعه کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه سوخت این استان جامانده  است
وی با تأکید بر نگهداری صحیح از کارت‌های سوخت،‌ تصریح کرد: با توجه به افزایش زمان صدور کارت سوخت، از هم استانی های عزیز درخواست داریم نسبت به حفظ و نگهداری از کارت سوخت خود دقت لازم را داشته باشند، ضمن اینکه اگر کارت مفقود شده مورد سوءاستفاده قرار گیرد، مسئولیت‌ آن بر عهده مالک کارت سوخت است.
وی ادامه داد: به‌ محض اینکه کارت سوختی در جایگاه‌ جا می‌ماند مسئولان جایگاه موظف هستند اطلاعات کارت را در فرمت خاصی ثبت و در تابلو اعلانات جایگاه نصب و پس از گذشت ۱۰ روز، کارت‌های سوخت را در تاریخ‌های یکم، 11 و 21 هر ماه تحویل نواحی این شرکت نمایند و مالک کارت می‌تواند با ارائه مدارک، کارت سوخت خود را تحویل بگیرد.
مردانی خاطرنشان کرد: چنانچه ظرف ۲۰ روز از تاریخ تحویل کارت‌ها به ناحیه مرکزی، مالک مراجعه نکند، کارت‌ جامانده ابطال شده و به ستاد شرکت ملی پخش ارسال می‌شود.
به گفته وی، فرآیند تولید کارت سوخت دو تا سه ماه به طول می‌انجامد و هزینه گزافی به بیت‌المال تحمیل می‌شود.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه خرید و فروش و واگذاری سهمیه فرآورده‌های نفتی که در قالب کارت هوشمند سوخت به غیر عرضه می‌شود، ممنوع است، اضافه کرد: بر اساس مواد ۹ و ۱۶ ضوابط اختصاصی فرآورده‌های نفتی برگرفته از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، خرید و فروش سهمیه یارانه‌ای فرآورده‌های نفتی از طریق کارت هوشمند سوخت ممنوع است.
مدیر شرکت ملی پخش منطقه خراسان جنوبی بیان کرد: ممکن است شهروندان تصور کنند چون سهمیه سوخت متعلق به خودشان است، می‌توانند آن را به فرد دیگری بفروشند، ولی باید توجه داشته باشند اگر کارت سوخت آنها مورد سوء‌استفاده قرار گیرد و این امر توسط کارشناسان نظارتی این شرکت احراز شود، علاوه بر مسدودی کارت سوخت، فرد متخلف مشمول جریمه دو تا چهار برابر ارزش فرآورده بر اساس نرخ بین‌المللی می‌شود.
به گفته وی، در جایگاه‌های سوخت با تبلیغات محیطی به این مواد قانونی اشاره شده است.
وی به همه شهروندان و مالکان کارت سوخت بنزین و نفتگاز توصیه کرد: کارت سوخت خود را رمزدار کرده تا چنانچه به هر دلیلی مفقود یا سرقت شود، امکان سوءاستفاده از آن توسط اشخاص مختلف سلب شود.
گفتنی است 112 جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در استان خراسان جنوبی وجود دارد. از این تعداد 25 باب جایگاه سی ان جی که از این تعداد جایگاه  8 باب دومنظوره و می باشند.

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان جنوبی

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.